KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7994734
*
nr 799 4734
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Signerad A Cleve -30, 'Handarbetande kvinna', motivets mått: 38x30
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 09:36:16
1
700 kr
17/12 12:33:14
2
Vinnande bud
17/12 15:59:25
3
900 kr
17/12 15:59:49
3
1.100 kr
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Agnes Cleve
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Läs mer om Agnes Cleve
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes cleve akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
*
Agnes Cleve
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Läs mer om Agnes Cleve
nr 799 4734
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Signerad A Cleve -30, 'Handarbetande kvinna', motivets mått: 38x30
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 09:36:16 | 1 | 700 kr |
17/12 12:33:14 | 2 | Vinnande bud |
17/12 15:59:25 | 3 | 900 kr |
17/12 15:59:49 | 3 | 1.100 kr |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Agnes Cleve
Agnes Cleve-Jonand, svensk mÃ¥lare född i Uppsala 1876, död 1951.Läs mer om Agnes Cleve
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes cleve akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14